„Tak to nějak zaokrouhlíme.“

Picture of Tomáš Krýsl

Tomáš Krýsl

Pokuty od úřadů bývají také pěkně kulaté.

Většina firem a živnostníků bere svou účetní agendu jako „nutné administrativní zlo“. Někteří dokonce přistupují k účetním procesům velmi kreativně. V konečném důsledku se ale jedná o expertní obor, jako například daně nebo tvorba webu.

Ruku na srdce, kdo z nefinančních manažerů ví, jak je definovaná „výsledovka“ a že rozvaha nezobrazuje stav firmy za určité období, ale pouze stav ke konkrétnímu datu. Že v účetnictví existují rozvahové účty, na které pokud něco zaúčtujeme, nezobrazí se do výsledovky firmy. A také, že pokud si dáme do účetnictví účet za obchodní oběd, nesníží se mi o to daňový základ. Důležité je tyto procesy a pravidla znát, aby se firma dala dobře řídit. Má to totiž vliv na spoustu dalších aspektů.

Jak to děláme v ATERRA?

  • Stejně jako na ostatní oblasti poradenství máme tým zkušených odborníků na účetní procesy. Nezáleží, zda účtujeme živnostníka, střední nebo velkou firmu. Vždy jí má na starosti konkrétní účetní specialista, který je schopen účetní operace posoudit a doporučit, jak k transakci nejlépe přistoupit.
  • Navíc díky týmu účetních v Praze a Brně jsem schopni zajistit zastupitelnost pro naše klienty. Ani nemoc nebo dovolená nezpůsobí, že by klient neměl zaúčtované transakce.
  • Kromě standardního zaúčtování jednotlivých transakcí zastupujeme naše klienty i před úřady. Klient se tedy může plně soustředit na svůj business.
  • Dokumenty k zaúčtování umíme převzít jak v papírové, tak elektronické podobě, ale ideální je, když se celé účetnictví včetně vydávání faktur odehrává v našem účetním systému.
  • U klientů, u kterých to dává smysl, umíme jejich zaměstnance proškolit, včetně používání účetních softwarů. Výsledkem je, aby chápali principy účetnictví a klient se na ně mohl spolehnout.
  • Klíčem ke spokojenosti klienta je, aby o našich službách v podstatě nevěděl a my vyřešili vše potřebné za něj. Čím lépe jsou nastaveny účetní procesy a pravidla, tím méně je potřeba zasahovat do běžného businessu firmy. Klient (majitel firmy) by měl do ruky dostat pouze správné výkazy, aby svou firmu mohl správně finančně řídit.

Náš účetní tým si můžete prohlédnout ZDE

Sdílet článek:

ATERROVINY

Další články