„Dělám to 20 let, nebudete mi přece radit.“

Picture of Tomáš Krýsl

Tomáš Krýsl

Konkurence nespí a ráda obsadí místo, které jiní uvolní.

Ano, někteří podnikatelé si myslí, že mají patent na rozum. Jiní se zase bojí, že když si nechají poradit, ukáží svoji slabost nebo neznalost. Najatí manažeři na vysokých postech se mohou bát o své místo, když si najmou poradce nebo na to jednoduše nemají budget.

Klíčové je pochopit, že mimo firmu existují lidé, kteří se na danou problematiku specializují, neustále se vzdělávají, ale hlavně realizují projekty u různých jiných firem a tuto zkušenost jsou schopni aplikovat dále.

Jak to děláme v ATERRA?

  • Stavíme na zkušenostech z již realizovaných projektů. Ať se to týká založení a rozjezdu firmy nebo třeba se získáním financování. Je vždy velmi obohacující projít si do detailu situaci dané firmy a zjistit, jak funguje. Aplikací základních pravidel a zkušeností z jiných projektů dojdeme vždy k originálnímu řešení pro daného klienta.
  • Snažíme se ve všech oblastech kontinuálně vzdělávat. Využíváme zdroje u profesních asociací nebo u konkrétních specialistů, které si zveme, aby nás obohatili svými zkušenostmi.
  • Pokud danou kompetenci nemáme, spoléháme na spolupracující specialisty například z České asociace interim managementu nebo z partnerských právních a poradenských firem.

Proč si věříme v různých projektech od strategického poradenství, přes rozvojové a optimalizační projekty až po krizové řízení nebo M&A?

Je to proto, že když jdeme radit do firmy, nejdeme tam jako jednotlivec, například Specialista na finanční řízení, ale vždy tam jdeme jako tým. Víme, že pro potřebné kompetence máme vždy kam sáhnout.

Klient se tedy může spolehnout na řešení, které bude vždy postaveno na zkušenostech z různých profesí a bude realizovatelné v jeho konkrétní situaci.

Tým poradců v Podnikatelském poradenství si můžete prohlédnout zde: https://aterra.eu/podnikatelske-poradenstvi/

Sdílet článek:

ATERROVINY

Další články